خواص رنگهای مولتی سورفیس

خواص رنگهای مولتی سورفیس

رنگ های مولتی سورفیس از بهترین نوع رنگ ها برای امور هنری و با پوشش و مقاومت بالا است که آن ها را می توان رنگ های جادویی نامید. کار با این رنگ ها برای هنرمندان و سایر افراد، بسیار راحت و لذت بخش است. از خواص رنگ های مولتی سورفیس این است که با آنها می توان روی هر سطحی مانند فلز، سنگ، چوب،شیشه، دیوار، شمع، پارچه، چرم، چینی و هر جنسی طراحی و هنرآفرینی کرد.

از خواص شگفت انگیز رنگ های مولتی سورفیس می توان به دوستی این رنگها با طبیعت اشاره کرد که کاملا قابل تجزیه بوده و به هیچ عنوان به طبیعت آسیب نمی رساند.

 

 

از دیگر خواص ویژه رنگ های مولتی سورفیس، قابلیت رنگ کردن سطوح غیر قابل رنگ آمیزی می باشد که به همین دلیل می تواند کاربردهای فراوانی داشته باشد.

نحوه استفاده از رنگ های مولتی سورفیس، به صورت ضربه ای بوده و با ابزار قلمو، ابر یا تامپون رنگ آمیزی انجام می شود.

استفاده از ابزار مخصوص برای رنگ کردن بسیار مهم است و در صورتی که از ابزار مربوط به رنگ های مولتی سورفیس استفاده شود، مقدار رنگ کمتری مصرف خواهد شد.

استفاده از قلمو برای این کار باعث مصرف زیاد رنگ می شود و بهتر است در درجه اول از تامپون استفاده کنید (تامپون ابرهای دسته داری هستند که برای نقاشی روی پارچه مورد استفاده قرار می گیرد همچنین برای استفاده از رنگ های مولتی سورفیس و بر روی اجسام و سطوح مختلف بسیار کاربردی است) و اگر تامپون در اختیار نداشتید از یک تکه اسفنج نیز می توان برای رنگ آمیزی وسیله یا سطح مورد نظر استفاده کرد.

ضد حرارت بودن یکی دیگر از خواص این نوع رنگ ها می باشد که می توان از آن برای رنگ کردن سطوح و یا ظروف مانند قابلمه یا کتری و قوری که به طور مستقیم روی شعله و در معرض حرارت قرار می گیرند، استفاده کرد. و به راحتی می توان نمایی زیبا و خاص به ظروف کهنه و قدیمی خود داد و آنها را به دلخواه، رنگ آمیزی و طراحی کرد.

 

مولتی سور فیس

 

رنگ های مولتی سورفیس دارای ویژگی های خاص و زیادی هستند که از آن جمله می توان به ضد آب بودن آن نیز اشاره کرد که البته در این شرایط باید حدود سه هفته به ظرف یا سطح مورد نظر استراحت داد و بعد استفاده کرد. همچنین عدم نیاز به تثبیت کننده یا فیکساتور نیز از ویژگی های رنگ های مولتی سورفیس می باشد. تنها در مواردی که سطح رنگ شده توسط رنگ های مولتی سورفیس در معرض رطوبت و ساییدگی باشد باید از تثبیت کننده سازگار با سطح استفاده کرد.

 

مولتی

 

بعضی از رنگ های مولتی سورفیس کمی مات هستند و اگر بخواهیم که سطح مورد نظر براق شود باید پس از رنگ آمیزی از اسپری براق کننده یا وارنیش استفاده کرد. به این صورت که یکبار به طور کامل سطح یا ظرف را اسپری کرده و اگر باز هم احتیاج به اسپری وارنیش بود، مجدد این کار را انجام می دهیم.

تعداد دفعات رنگ آمیزی توسط رنگ های مولتی سورفیس به مقدار و غلظت رنگ مورد استفاده بستگی دارد، این رنگ ها، دارای پوشانندگی فوق العاده ای است ولی بهتر است چندین بار عملیات رنگ آمیزی صورت بگیرد، بنابراین تعداد رنگ آمیزی معمولا بین دو تا چهار بار متغیر می باشد.

 

مولتی سور فیس

 

پس از هر بار که رنگ با تامپون بر روی سطح مورد نظر زده شد باید زمان بدهیم تا خشک شود سپس شروع به رنگ آمیزی دور دوم و دورهای بعدی کنیم.

این رنگها در دو گروه متالیک و ساده تقسیم بندی شده اند که تنوع رنگ ساده بسیار بیشتر از رنگ های متالیک است.