استوکو

استوکو نام یک متریالی است که بر روی دیوار اجرا شده و در نهایت به شما یک طرحی سبیه به سنگ اسلب می دهد. در سالهای گذشته مورد توجه بیشتری قرار گرفته و سطحی بسیار براق و شبیه به سنگ را داده با این تفاوت که هیچگونه درز و بندی ندارد و بسیار ارزان تر و سبک تر از سنگ اسلب می باشد. در واقع می توان استوکو را جایگزین مناسب سنگ اسلب دانست.

استوکو یک خمیر است که ابتدا در کشور ایتالیا اختراع و سپس تولید و به بازار عرضه شد، سالیان طولانی ای است که این محصول تولید و عرضه می شود اما در سالیان اخیر در ایران بیشتر مورد توجه و استقبال قرار گرفته شده است. زیرا معرفی خوبی از این متریال تا کنون انجام نشده بود و برای عموم مردم این متریال ناشناخته بود، تا آنجایی که هنر پتینه در ایران شروع به پیشرفت کرد و stucco نیز در این قالب خود را به عرصه ظهور رساند.

اجرای این محصول نیاز به تخصص و مهارت بسیار بالایی دارد، لذا اجرای آن همیشه توسط مجریان زبده پتینه انجام می شود، به صورت خمیر بوده و پس از زیرسازی مناسب دیوارها، در سه الی چهار دست بر روی دیوار انجام می شود، stucco را می توان در طرح و رنگهای مختلف اجرا نمود و در نهایت با پرداخت و پولیش مناسبی که انجام می شود به براقیت بسیار بالایی می رسد، معمولاً برای براقیت بیشتر و افزایش مقاومت stucco از وکس stucco استفاده می نمایند.

یکی از مباحثی که در متریال های دکوراسیون داخلی خیلی از آن یاد می شود و مورد اهمیت می باشد، مبحث ماندگاری و شستشو پذیری می باشد. اما ابتدا باید بدانیم که از استوکو در چه مکان هایی می توان استفاده نمود.

از استوکو در چه مکانهایی میتوان استفاده کرد؟

استوکو به دلیل آنکه یک نوع خمیر نرم می باشد و در ساختار و فرمولاسیون آن از موادهای نرمی که موجب به براقیت بالا شود استفاده شده که پس از خشک شدن کاملا سفت و سخت می شوند، فقط میتوان برای نماهای داخلی یا تک دیوار از آن استفاده کرد.

آیا استوکو شستشو پذیر است؟ مقاومت استوکو چقدر است؟

همانطور که در بالا توضیح دادیم، از استوکو برای نماهای داخلی یا تک دیوار و یا به قولی برای Great Wall استفاده می شود، این متریال پس از خشک شدن کاملاً سخت می شود و در صوتی که بعنوان لایه نهایی آن بر روی آن وکس مخصوص استوکو نیز اجرا گردد، به وسیله دستمال نم دار قابلیت تمیز شدن را دارد.

ابزارهای مورد استفاده در اجرای استوکو چیست ؟

برای اجرای خمیر ونیزی علاوه بر خمیر ونیزی، نیاز به ابزارهای متعددی از قبیل ماله استیل، کاردک و لیسه استیل مخصوص، خمیرهای یونیورسال، خمیر طرح سنگ در رنگبندی های مختلف، وکس استوکو، پرایمر مخصوص زیرکار، رنگ مخصوص زیرکار، قلم موهای مخصوص رگه اندازی، رنگ اکریلیک و… می باشد که معمولا کلیه ابزار و متریال های مورد استفاده برای اجرای این تکنیک توسط مجری آن به محل اجرا آورده می شود و نیازی به تهیه وسیله خاصی توسط کارفرما نمی باشد.

اگر نیاز به آموزش اجرای آن ، ابزارهای مخصوص اجرای خمیر ونیزی و متریال خمیر استوکو و هر آنچه که برای اجرای آن مورد نیاز است دارید ، می توانید در ساعات اداری با شماره های مجموعه رنگ و ابزار دات کام تمای حاصل نمائید.

معمولا این محصول در طرح های شبیه به سنگ و به تنهایی و بدون تلفیق با سایر متریالهای مشابه اجرا می گردد، شما می توانید در صورتی که نیاز به یک مجری خبره استوکو دارید با شماره های مجموعه رنگ و ابزار دات کام در ساعات اداری تماس حاصل فرمائید.

خرید استوکو

خرید خمیر استوکو از چه طریق امکان پذیر است ؟

خرید استوکو را می توانید به راحتی با مراجعه حضوری اگر در تهران هستید به فروشگاه رنگ و ابزار مراجعه نمایید و محصول مد نظر خود را تهیه کنید یا به راحتی از طریق وب سایت ما نسبت به خرید خمیر استوکو اقدام نمایید که ما از طریق پست و تیپاکس در سریعترین زمان ممکن برای شما ارسال می کنیم که طی ۲ الی ۴ روز کاری پس از خرید استوکو به دست شما خواهد رسید.

قیمت استوکو

قیمت استوکو

قیمت استوکو بسته به نیاز شما و حجم خمیر موجود در بسته بستگی دارد که شما می توانید با مراجعه به دسته بندی این محصول از قیمت استوکو اگاه شوید.