خمیر میکروسمنت – میکروسمنت خمیری

میکروسمنت چیست؟

میکروسمنت یا همان خمیر طرح بتن در واقع خمیری با جلوه نهایی بتن یا سیمان می باشد، که امروزه بسیار پر طرفدار است، در دو مدل پودری و خمیری قابل تهیه است که در مدل خمیری آن که آماده و قابل اجراست، به راحتی می توانید طرح مورد نظر خود را با آن پیاده سازی نمائید.

میکروسمنت های خمیری، بر پایه آب بوده و دوستدار محیط زیست می باشند و از سرعت خشک شدن خوبی برخوردار هستند، پس از خشک شدن بسیار مقاوم بوده و در برابر آب و خش پذیری، از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

از این متریال برای منازل، ادارات، شرکت ها، رستوران ها، ویلا  و باغ، هتل ها و بیمارستان ها می توان بهره برد و طرح جدیدی را می توانید به محل کار یا زندگی خود بیاورید.

بجای کاشی، برای قسمت های بین کابینت می توانید از این متریال استفاه کنید.
از میکروسمنت ها بجای کاشی سرویس بهداشتی و حمام نیز می توانید استفاده کنید که البته برای مکان هایی که دائماً با آب در ارتباط هستند، توصیه می شود که از میکروسمنت پودری دوجزئی استفاده شود.

از میکروسمنت بعنوان کفپوش نیز می توان استفاده کرد که بسیار پر کاربرد می باشد.

نحوه اجرای میکروسمنت خمیری:

این محصول آماده اجرا می باشد و نیازی به ترکیب با آب را ندارد، در واقع رنگ اصلی آن زمانی که شما این محصول را خریداری می نمائید، سفید رنگ است، برای اینکه بتوانید به رنگ دلخواه خود آن را در آورید، می توانید با استفاده از خمیر یونیورسال، این کار را انجام دهید، به عنوان مثال اگر می خواهید میکروسمنت خود را به رنگ طوسی درآورید، باید یک عدد خمیر یونیورسال مشکی خریداری کنید و مقدار کمی از آن را به میکروسمنت خود اضافه کنید و بهم بزنید تا به رنگ مورد نظر خود برسید (البته که محدودیتی در نوع رنگ وجود ندارد و با توجه به سلیقه خود می توانید با استفاده از خمیرهای مختلف یونیورسال، این کار را انجام دهید).
نکته: میزان مصرف خمیر یونیورسال در این محصول نهایتاً 10 درصد می باشد.
سپس اگر سطح کار شما گچ می باشد، ابتدا سطح کار را روغن زیرکار پایه آب (پرایمر) زده و سپس یک دست رنگ اکریلیک مات یا پرایمین، اجرا نمائید، سپس با استفاده از ماله استیل یا با استفاده از لیسه مناسب، خمیر میکروسمنت را بر روی سطح کار خود اجرا نمائید.
طرح های مختلف میکروسمنت را می توانید از نمونه های موجود در سرچ گوگل ایده بگیرید و اجرا نمائید.
نکته: اگر سطح کار شما رنگ اکریلیک می باشد، نیازی به انجام زیرسازی مشابه گچ که در بالا توضیح داده شد، نیست و اگر سطح کار شما رنگ روغنی می باشد، حتماً ابتدا سطح کار را سنباده بزنید، سپس یک دست روغن زیرکار (پرایمر) اجرا کرده و سپس یک دست رنگ اکریلیک مات یا پرایمین اجرا نمائید و پس از آن سطح کار شما آماده برای اجرای میکروسمنت می باشد.

آموزش کار با یکی از روش های اجرای میکروسمنت را در زیر ببینید:

جهت خرید این محصول بر روی گزینه افزودن به سبد خرید برای هرکدام از بسته بندی ها کلیک نمائید.