ماله استیل

ماله استیل چیست ؟ کارایی این محصول در کجاست ؟در این مقاله می پردازیم به کارایی و کاربرد آن در صنعت و هنر پتینه تا ببینیم این ابزار پتینه به چه میزان کارایی داشته و در کجا مجبور به استفاده از آن هستیم، شکل ظاهری ماله استیل چگونه باید باشد و از نظر فنی، یک ماله خوب باید دارای چه مشخصاتی باشد و در چه تکنیک هایی از هنر پتینه باید از این محصول استفاده کنیم.

هنر پتینه علاوه بر درآمد زایی بالایی که دارد نیاز به تخصص و ابزارهای مخصوص خود دارد که عملا بدون داشتن ابزار های مخصوص، به هر میزان هم که دانش و تخصص این کار را داشته باشید، کار خوبی را نمیتوانید ارائه دهید، ما اینجا در مجموعه رنگ و ابزار دات کام، علاوه بر آموزش این هنر، تمامی ابزارآلات مخصوص و حرفه ای این کار را نیز به صورت آنلاین، تلفنی و حضوری جهت فروش، برای شما گرد هم آورده ایم تا پس از آموزش این هنر پولساز، جهت تهیه ابزار و متریال، سردرگم نباشید.

ماله استیل یکی از ابزارهای مهم و حیاتی در اجرای تکنیک های پتینه می باشد، برای تهیه یک ماله استیل با کیفیت و مناسب با کار خود، می بایست توجه به تکنیکی که میخواهیم انجام دهیم داشته باشیم، به عنوان مثال برخی از تکنیک هایی از پتینه که نیاز به ماله استیل دارند عبارتند از: تکنیک استوکو (طرح سنگ اسلب)، تکنیک طرح برجسته با خمیر تکسچر، تکنیک میکروسمنت، تکنیک رنگ مخملی، اجرای انواع تکسچرها و…

به عنوان مثال ماله استیلی که شما برای کار کردن تکنیک استوکو نیاز دارید بسیار حساس تر از ماله استیلی است که برای کار کردن تکنیک میکروسمنت انتخاب می شود.

خرید ماله استیل

نکات مهم در زمان انتخاب ماله استیل برای پتینه باید به این نکات توجه نمود

– ورق استیل بکار برده شده در ماله، از ضخامت مناسبی برخوردار باشد.
– نقطه اتصال دسته به بدنه حتماً فلزی باشد و اتصال به صورت پلاستیکی نباشد.
– لبه های ماله دارای انحنای مساوی در بین هر چهار لبه باشد.
– ماله کاملاً صاف باشد و تاب نداشته باشد (برای اطلای از این موضوع، ماله را با زاویه 45 درجه بر روی دیوار قرار دهید و از گوشه در آنجایی که ماله به دیوار چسبیده شده است نگاه کنید، اگر نور از آن رد نمیشد یعنی ماله کاملاً صاف بوده و تاب ندارد).
– ترجیحاً لبه های ماله دارای خم باشد.
– وزن ماله بالا نباشد تا در زمان کار کردن، دست را خسته نکند.
– نقطه جوش دسته به کفه ماله، دارای زائده زبر نباشد.

حتماً توجه داشته باشید ماله استیل که برای تکنیک استوکو استفاده می کنید را از ماله استیلی که برای سایر تکنیک ها استفاده می کنید را جدا کنید، زیرا متریال استوکو بسیار حساس بوده و نباید به هیچ عنوان ماله ای که برای اجرای این تکنیک استفاده می شود دارای خط و خش و زائده باشد.

ماله استیل چند نوع دارد ؟

ماله های استیل موجود در بازار ایران اغلب چینی بوده و دارای رنج قیمتی متوسطی می باشد و یک نوع دیگر برای تولید کشور ایتالیا نیز بعضاً در بازار هست که دارای رنج قیمتی بالایی است. تفاوت بین ماله های استیل چینی و ایتالیایی در کیفیت متریال استفاده شده، دقت تولید و وزن ماله است. اگر در ابتدای راه هستید و به تازگی هنر پتینه را فراگرفته اید و میخواهید این کار را شروع کنید پیشنهاد می کنیم از ماله های چینی استفاده کنید زیرا همان کارایی را داشته و هزینه خیلی زیادی هم نیاز نیست انجام دهید، اما اگر تکنیک های پتینه را به صورت حرفه ای اجرا می کنید و به ابزارهای خود بسیار اهمیت می دهید می توانید از نمونه های ایتالیایی آن خریداری کنید. اما در کل میتوان گفت در خروجی نهایی کار، تفاوتی بین ماله های استیل چینی و ایتالیایی نمی باشد، البته مهم این است که اگر هم از ماله استیل چینی استفاده می کنید، کیفیت بالای آن را تهیه کنید.

انواع ماله استیل

انواع ماله های استیل مناسب پتینه کاری و نقاشی با بهترین کیفیت ها را دور هم آوردیم تا انتخاب راحت تری در این زمینه داشته باشید!

ماله استیل وسیله ای است که در پتینه کاری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، این نوع وسیله نباید دارای کوچک ترین برآمدگی و یا زائه باشد تا بتواند طرح مورد نظر را بر روی سطح بیاندازد.

محل اتصال بعضی از آنها پلاستیکی است که فشار کمتری را تحمل می کنند و برخی از ماله ها دارای اتصال فلزی هستند که مناسب کارهای سخت تر و همچنین استوکو می باشند.

در انتخاب ماله به این نکات توجه داشته باشید که برای چه کاری میخواهید از این ابزار استفاده کنید، ماله میکروسمنت می بایست دارای ابعاد بزرگتری نسبت به ماله استوکو باشد، همچنین شما اگر هر دو تکنیک را اجرا می کنید، باید ماله های جداگانه ای داشته باشید، در کل می توان گفت معمولاً استادکاران پتینه، ماله مخصوص استوکو را جدا از ماله های دیگر می گذارند، زیرا استوکو از ظرافت بیشتری برخوردار است و ماله مخصوص استوکو نباید کوچکترین خط و خشی داشته باشد.

از ماله های استیل برای تکنیک های برجسته سازی با خمیر تکسچر، تکنیک استوکو، تکنیک میکروسمنت و همچنین برای کاشی کاری های با ظرافت و… استفاده می شود.

در کلیپ آموزشی زیر به تفاوت ماله های استیل پرداختیم:

جهت خرید این محصول، محصول را به سبد خرید خود اضافه کرده و مراحل ثبت سفارش خود را طی کنید.

جهت مشاوره و در صورت بروز هرگونه سوال با شماره های مجموعه رنگ و ابزار دات کام تماس بگیرید.

خرید ماله پتینه – خرید ماله استوکو – خرید ماله میکروسمنت