رنگ ترافیک چیست؟ برای خرید رنگ ترافیک به چه نکاتی توجه کنیم؟

رنگ ترافیک برای خط کشی معابر و خیابان ها و علائم هشدار مورد استفاده قرار می گیرد، که به صورت های متفاوت و مختلفی اجرا می شود، پایه این نوع رنگها حلال فوری (تینری) بوده و باید با تینر ترافیک رقیق شده و اجرا شوند.

رزین رنگهای ترافیکی تک جزئی، اکریلیک ترموپلاست می باشد که همانطور که گفته شد بر پایه تینر فوری بوده و سریع خشک می شود، در دو نوع تک جزئی و چند جزئی تولید و به بازار عرضه می گردند.

رنگ ترافیک تک جزئی ترموپلاست سرد:

این نوع از رنگها فقط نیاز به رقیق کردن با تینر مخصوص ترافیک را داشته و پس از آن قابل اجرا می باشد. معمولاً در رنگهای سفید، زرد، قرمز و آبی تولید می شوند و البته طبق سفارش به هر نوع رنگ مورد درخواست شما قابلیت تولید را دارد.
شما از مجموعه رنگ و ابزار دات کام می توانید رنگهای ترافیکی مورد نیاز خود را به هر میزان و نوع رنگ به صورت سفارشی نیز تهیه نمائید.
مدت زمان خشک شدن آنها 30 دقیقه به صورت سطحی و 2 ساعت به صورت عمقی می باشد، این محصول تک جزئی سرد با کیفیت می بایست دارای پوشش خوب و قدرت چسبندگی به آسفالت آن خوب باشد، از این نوع رنگها برای خط کشی های معمولی جداکننده و خط های ترافیکی

رنگ ترافیک چند جزئی:

این نوع از رنگها، شامل دو یا سه جزء می باشد که در زمان اجرا می بایست با یکدیگر ترکیب گردند. یک جزء اصلی رنگ بوده و یک الی دو جزء دیگر سخت کننده ها و یا هاردنر رنگ می باشند که در زمان اجرا با یکدیگر به نسبت نوشته شده بر روی قوطی مخلوط شده و اجرا می گردند، معمولاً این دسته از رنگ های چند جزئی نیازی به رقیق کردن با تینر ترافیک را ندارند.
موارد استفاده از ترافیک های چند جزئی در خط کشی های عابر پیاده، علامت های هشدار سرعت، هشدار مدرسه و… می باشد، زیرا می توان این نوع از رنگها را با ضخامت های بالاتری اجرا نمود و البته می توان گفت به دلیل وجود چند جزء و سخت کننده های مضاعف، از مقاومت و چسبندگی بیشتری نسبت به رنگهای تک جزئی برخوردار می باشد.

لازم به ذکر است که رنگهای چند جزئی را معمولاً با شابلون و با دست اجرا می کنند و رنگهای تک جزئی هم به صورت دستی و هم به صورت مکانیکی (ماشین رنگ ترافیک) قابلیت اجرا دارد.

در صورتی که نیاز به خرید رنگ ترافیک به صورت عمده را دارید با شماره های 02144736132 – 02144736131 تماس حاصل فرمائید.

همچنین می توانید برای خرید رنگ ترافیک به صورت خرده، به صورت مستقیم و آنلاین از سایت رنگ و ابزار دات کام خریداری نمائید.